מלחמה יעילה על הארץ / ח"כ אורי אריאל

בשבוע שעבר הדיבור החם במגזר היה על ההשתוללות הבלתי חוקית של השוטרים בחוות גלעד. השבוע, הדיבור צריך להיות על השמועות שרצות כאילו איזה רב התיר לירות על שוטרים וחיילים. בטוחני שאין כל היתר כזה, ושציטוט זה או אחר יוחס שלא כהלכה. למען העמיד דברים על דיוקם נכתוב באופן ברור: אין היתר לירות על חיילים ושוטרים. מי שעושה זאת עובר על איסור דאורייתא. רשויות החוק יטפלו בו במלוא החומרה, ואם מאן דהו חושב לעשות זאת ובונה על גיבוי מצד המחנה הדתי לאומי – שיחשוב שוב. אנחנו מוקיעים ומחרימים את מי שיעז להרים יד או לירות על חייל או שוטר, על אחת כמה וכמה כשאותו מאן דהו מתיימר לעשות זאת בשמנו. מי שיעז לירות על שוטר או חייל הוא אויב העם והארץ.
בל נטעה: ישנם אויבים מרים מבית ומחוץ, לארץ ישראל ולמגזר הדתי לאומי. אנחנו כמובן ננצח אותם, באמצעות הכלים הרבים שיש לנו: ננצח אותם בכנסת, בבית המשפט, וכשצריך גם נצא להפגין. ננצח אותם גם באמצעות תפילה יומיומית ואמונה נצחית בקדוש ברוך הוא ובצדקת הדרך. כשחושבים על זה לעומק, הכלים שעומדים לרשותנו במאבק על הארץ, רבים ויעילים יותר מאלה העומדים לרשותם של קלגסי עמונה וחוות גלעד.
את המאבק הנכון על הארץ התחלנו השבוע: הכנסת הצביעה ביום רביעי בשאלה אם להקים ועדת חקירה פרלמנטרית. ועדה שכזו תטחן עד דק את אירועי חוות גלעד. היא תביא תשובות ברורות כמה כדורים נורו, מהיכן, מי נורה והיכן עמד. מהו הנשק המוזר הזה שנוסה על התושבים, מי הם השוטרים שירו, וכמובן – מי נתן את הפקודה. אנחנו נצא לדרך ונבוא עם תשובות. ולאחר הימצא התשובות, יבואו תיקוני חקיקה ברורים ומיצוי הדין עם עבריינים ופורעי חוק – ככל שיהיו.
המצב הדמוקרטי בישראל לא פשוט. ועדת השרים לענייני חקיקה דנה ביום ראשון האחרון בהצעת חוק שהגשנו, שמהותה החמרת החובה על שוטרים לענוד תגי זיהוי בעת פיזור הפגנות, למעט במצב שבו קיים צורך בהפעלת שוטרים סמויים. המשרד לביטחון פנים כמובן התנגד, בטענה שענידת תגים על ידי השוטרים תביא להתעמרות בשוטרים מצד המפגינים. הצעת החוק הזו היא לקח ברור של ועדת החקירה לאירועי עמונה. ועדת השרים תשוב ותדון בעניין בעוד שבועיים, וכאן אתם צריכים להיכנס לתמונה: בפייסבוק, במיילים, במכתבים ובכל דרך שעומדת לרשותנו – אסור לתת לשרים להפיל את זה.
כאזרחים בישראל עומדת לנו הזכות להתלונן על שוטר שתוקף אותנו בהפגנה. אבל זכות זו נמנעת בעקבות התנהלות, שלצערנו היא חוקית, מצד השוטרים. אבל כאזרחים בישראל יש לנו זכויות נוספות – כמו לדוגמה לפנות ולכתוב לנבחרי הציבור שלנו. עשו זאת.