‏ג' אדר ב תשע"א

שם הכותב: רואי בן חמו

מגורים: נוה צוף

לתגובות: bhroee@walla.com

 

הליכוד למען ההתיישבות

 

לאחר המכות הקשות שספגה מדינת ישראל בצפון ובדרום בכהונתה של ממשלת שמאל, סוף כל סוף העם התעשת ואמר את דברו בבחירות האחרונות.

העם מאס בצמד המילים מפלגת מרכז, שבאובססיביות נוראה נכנסה לאג'נדה של כל מפלגה כמעט המעוניינת לגרוף את מירב הקולות מהציבור. משמעותם של צמד המילים הללו במילים אחרות הוא קיפאון.

אנו מעדיפים לא להחליט לא ימינה ולא שמאלה, המסר יהיה רחב ככל שניתן על מנת לתפוס במילים היפות את כל הסקטורים למיניהם: דתיים וחילוניים, אשכנזים וספרדים, עניים ועשירים, נשים וגברים וכו'.

 

כשהליכוד עלה לשלטון נגולה אבן מליבנו, האמנו שסוף סוף הגענו אל המנוחה ואל הנחלה.

האמירות היו ברורות, הרחבת הבנייה בהתיישבות, ללא ויתורים חד צדדיים, לא נחזור על טעות גוש קטיף וצפון השומרון, לא למדינה פלשתינאית ועוד כהנה וכהנה הבטחות.

ואז הגיע נאום בר אילן, המכה הראשונה נפלה על ציבור הבוחרים, הבטחת שתי מדינות לשני עמים מפי אותו אדם שלפני רגע הצהיר על ההיפך הגמור. בלענו את הגלולה ואמרנו זאת אמירה כלפי חוץ על מנת להרגיע את העולם. הרי ביבי עצמו לא מאמין שתיתכן מציאות כזו.

ואז הגיעה תוכנית ההקפאה של אובאמה ושוב בלענו את הגלולה במרירות רבה.

ההקפאה הסתיימה לה באופן מוצהר, אך שר הביטחון המשיך בפועל למנוע אישורי בנייה והוצאת מכרזים חדשים בכל גושי ההתיישבות, כאילו אומר שהחלטות הממשלה אינם נוגעות לתוקף תפקידו. והממשלה כביכול עוצמת עיניים.

אבל מה לעשות שהיהודים הם עם חכם ונבון והוא איננו קונה את התרגיל הזול של, ימין דוחה ושמאל מקרבת, שביבי עושה על מנת לשתק כל מהלך מדיני בעל משמעות.

בכל התקופה הזו ליוו את מפעל ההתיישבות נאמנים אמיתיים בתוך מפלגת השלטון אני מדבר על אותם ניצנים המאירים את המפלגה במידת מה, אותם אלו הנאמנים לערכיה ולמצעה המקורי של הליכוד, שעמדו על הרגליים האחוריות כשהחלטת הממשלה על המשך ההקפאה כמעט ועמדה לצאת לפועל.

אותם חברי כנסת ערכיים ואידיאולוגים ששלמותה של ארץ ישראל וערכיה היהודיים הציונים והלאומיים הם הכוח המניע אותם בעשייתם הפוליטית. זה הזמן לעשות מעשה ולהרים את הכפפה, זהו המומנטום הטוב ביותר עבור העם ועבורכם. העם עומד מאחוריכם ומצפה לשמוע אמירות ברורות ולא מזגזגות. אין זה סוד שישנו גל התפקדות אדיר ביש"ע ובערים הגדולות שיאמר את דברו בפריימריס הקרוב. הפועל למען חיזוק אותו פלג ערכי ואידיאולוגי בתוך שורות הליכוד, כשלוש מאות וחמישים אלף מתיישבי יש"ע ועוד רבבות בערים מחכים למוצא פיכם.

לקריאה נרגשת שתחזיר את העטרה ליושנה, "הליכוד למען ההתיישבות". עליכם לפנות לראש הממשלה ולדרוש שייצמד להבטחותיו לציבור בוחריו. לפעול למען קבלת אמון הציבור מחדש שלא יתאכזב בשנית.

על מנת להשיג מטרות אלו יש לנקוט בצעדים בוני אמון גם אם מדובר במחיר גבוה. יש להביא לחידוש הבנייה והוצאת מכרזים בכל גושי ההתיישבות באופן מיידי. להתוות תוכנית עבודה יסודית בתחום המשפטי והתקשורתי שיוביל בסופו של עניין להחלת ריבונותה של מדינת ישראל על כל שטחי יו"ש וסיפוחה למדינת ישראל. ולהעלות לסדר היום הציבורי, תוכנית מעשית לפתרון כולל לבעיית הפלשתינאים. הליכוד הוא מפלגת העם ללא ספק. אבל ללא אמירות ברורות וישרות הליכוד ימשיך לדשדש ולהיות מפלגת אמצע בדיוק כמו קדימה והעבודה. ביד אותם נבחרי ציבור הנאמנים למצע מפלגתם ולציבור בוחריהם הכוח לשנות את המאזן בתוך שורת הליכוד.

 

השאלה היא האם סוף סוף יהיה את האומץ לפעולה נחשונית. ימים יגידו.