יו"ר תנועת 'קוממיות', מוסא כהן, שיגר מכתב לחברה לפיתוח גוש עציון ומנהליה, בעקבות הפרסום על כך שהיא החלה להעסיק עובד ערבי. היום כג אדר א'.

"כחברים לדרך משותפת, שמענו בצער רב על כך שחברתכם החלה להעסיק נהגים ערבים", פתח כהן את מכתבו, "חשוב לנו להעלות בפניכם מספר נימוקים לחשיבות הגדולה של הימנעות מצעד כזה. ראשית - הצד החיובי. יהודי מצווה לעשות כל מאמץ לתת פרנסה לאחיו, ועניי עירך קודמים".

"שנית - כידוע, חברתכם נוסדה במטרה המוצהרת להוות כלי כלכלי וארגוני חשוב במטרתנו המשותפת לנחול את הארץ. כמי שאמונים על התחום הכלכלי במצווה חשובה זו, וודאי שמתם לב שהכלכלה מביאה אנשים למקום. סוד זה ידעו אבות הציונות לפני קום המדינה, ולכן הם הבינו את חשיבות העבודה העברית".

"יתר על כן, בימי טרום המדינה, ענתה ההסתדרות הציונית למחרפיה הטוענים כלפיה שהיא מנשלת את ערביי הארץ, שכל יהודי נוסף בארץ מביא גם ערבי נוסף לארץ, כי הוא מספק לו מקור פרנסה. אכן, הם צדקו. בשנים האחרונות, אנו מתפכחים מהתמימות, ויודעים שכדי לנחול את הארץ עלינו לדאוג שלא לתת מקור פרנסה לאויבינו, שהרי אחרת יפקוד אותנו, חלילה, גורל דומה לגורל יהודי חבל עזה, שסופם שנושלו מאדמתם, כי נותרו מתי מעט בלב המון ערבי".

עוד הוסיף מוסא כהן, כי מבחינה בטחונית, זו סכנה של ממש, "שלישית - מבחינה בטחונית זהו צעד מסוכן ביותר, והפיגוע ב'מרכז הרב' על ידי נהג הסעות ערבי שפקד את הישיבה יוכיח. אם מכניסים נהג כזה, אולי אפשר לחסוך את השמירה בשערי היישובים ובתי הספר?"

בהמשך למכתב הרבניות, הוא מוסיף: "רביעית - צניעותן ועתידן של אחיותינו ובנותינו זועק אלינו, ובביתר עילית הסמוכה תמצאו את ההוכחות לטיעונינו".

"לסיום, אנו בטוחים שבחשיבה מחודשת תשנו את דעתכם".