שם הכותב: סער חוג'ה

עיסוק: ייצור ופיתוח של רכיבים אופטיים

מגורים : אפרת

לתגובות: hougahs@yahoo. com

 

ולמלשינים אל תהי תקוה

מדינת ישראל הינה מדינה דמוקרטית אשר בה הממשלה והפרלמנט נבחרים ונקבעים ע"י העם בבחירות.

העיקרון של שיטת ממשל דמוקרטי הינו עיקרון יסודי בישראל ולכן רוב הציבור בארץ ובפרט במגזר החילוני מאמינים ותומכים בו מאוד. אך בפועל אנו עדים לכך שהמציאות מציגה מצב מעוות ומחפיר של "מילים לחוד ומעשים לחוד".

דווקא אלה מהצד השמאלי של המפה הפוליטית אשר המילה "דמוקרטיה" היא ממש לחם חוקם ועליה הם ילחמו ב"חירוף נפש", דווקא הם פועלים בצורה אנטי דמוקרטית ובכך פוגעים פגיעה ישירה במדינה, בעקרונותיה ובערך בו הם טוענים שהם מאמינים, הדמוקרטיה.

 

אנו נמצאים בעידן אשר בו החוק מאפשר לאזרחי ישראל לבגוד במדינה ב"ריש גלי". אנו עדים לתופעה מתרחבת של הלשנות מצד אזרחים ישראלים, יהודים וערבים אשר מעבירים דיווחים לגורמים אנטי ישראלים מחוץ למדינה ובתוך המדינה כדי שאלה יפעלו נגד ישראל. זו מציאות אשר בה יש קריאה באופן יזום מצד ישראלים לפגוע בישראל בדרכים שונות של חרם אוניברסיטאי, מחקרי, כלכלי, צרכני, משפטי וביטחוני, מתוך מחשבה שלחץ על ישראל יביא אותה לקבל החלטות כפי שהם היו רוצים לראות.

לדוגמה:

*  המקרה של האלוף דורון אלמוג שטס ללונדון לפני כמה שנים וחזר לארץ מייד מבלי שירד מהמטוס בבריטניה, זאת מחשש שייעצר עם נחיתתו ויואשם ב"פשעי מלחמה". במשרד עורכי הדין שהגיש את הבקשה לצו מעצר שותף העו"ד דניאל מחובר בעל אזרחות ישראלית.

* גם דו"ח גולדסטון מלא בדיווחים שמקורותיהם באים ממעורבות של הקרן לישראל החדשה.

* היום סחורה ישראלית מוחרמת במדינות שונות בחו"ל רק בגלל שמישהו דאג באופן יזום ללכת, להסית ולומר לא לקנות אותה כי היא מיוצרת בשטחים כבושים.

 

העיקרון הבסיסי עליו נשענת הדמוקרטיה הוא שהרוב קובע כיצד מדינה תנהל את עצמה. עיקרון הכרעת הרוב קיים כדי ליצור אחדות דעים ולא אנרכיה. החלטת הרוב הכי קרובה לרצון העם ובכך תורמת גם ליציבות המשטר וגם לכך שהתוצאה המתקבלת מייצגת את הרוב בציבור.

כאשר מיעוט קיצוני, כפי שקיים אצלנו, מוצא שבדרך דמוקרטית הוא אינו מצליח לקדם את האג'נדה שלו הוא פונה לעזרה חיצונית אשר תיצור לחץ נגד החלטת הרוב במדינה. המהלך שהוא עושה אינו דמוקרטי לחלוטין, מאחר והוא מזמין כוחות וגורמים חיצוניים שאינם בעלי אזרחות ישראלית על מנת לפגוע במדיניות שהציבור בעל האזרחות רוצה לקדם. אפשר להמשיל את העניין לשתי קבוצות כדורגל אשר מתמודדות זו מול זו. לשתי הקבוצות יש תנאי פתיחה שווים, אך כאשר האחת רואה שהיא בפיגור והולכת להפסיד היא מצרפת אליה שחקני חיזוק ומגדילה את מספר השחקנים שלה לעומת הקבוצה היריבה.

 

אין זה אומר שאסור לפעילים פוליטיים בתוך ישראל לפעול ולעשות תעמולה לקידום האינטרסים שלהם, אך הדבר צריך להיות פנימי. כלומר שכנוע ותעמולה אפילו אגרסיבית של אזרחים ישראלים מול אזרחים ישראלים. על כן דרושה חקיקה בעניין אשר תמנע את המציאות בה אזרחים ישראלים יכולים ללכת להלשין ולדווח לבתי משפט בין לאומיים, לתקשורת הבין לאומית העוינת ולמוסדות אנטי ישראלים דברים נגד ישראל. הקלות הבלתי נסבלת אשר בה יכול כל ישראלי לעשות מעשים של בגידה עד ריגול נגד ישראל צריכה להיפסק ע"י חוקים שיבהירו שדיווחים ופעילות אנטי ישראלית מכוונת ע"י אזרחים ישראלים בחו"ל ייחשבו כבגידה וחתירה נגד הממשל. כך יוכלו נבחרי הציבור שלנו לנסוע למדינות אחרות בעולם כדי לקשור קשרים ולקדם אינטרסים של ישראל מבלי חשש שייעצרו בנמל התעופה (היום מדובר בנבחרי ציבור וקצינים בדרגות גבוהות מחר זה ירד לרזולוציה של חיילים זוטרים). וכך גם יימנעו ח"כ ישראלים ופעילים פוליטיים לנסוע למדינות אחרות בעולם על מנת להסית נגד ישראל כי אז הם יחששו להיעצר בחזרה אצלנו.

 

בכך נשמור על ענף הייצוא שלנו ואף נגדיל אותו (את האזרח הפשוט באירופה, ארה"ב ושאר העולם לא מעניין מהיכן מגיע "יין ברקן" או שמן זית של "משק אחיה", נהפוך-הוא, הוא דווקא יעדיף תוצרת איכותית).

חקיקה נכונה תוכל לקדם באופן חיובי את הקשרים של מדינת ישראל עם העולם ולהקטין את הצורך בהקמה מסיבית של מערכי הסברה שנועדו לתקן גם את מה שהשמאל הרדיקאלי בתאווה גדולה נוהג לקלקל.

רק כך ובחסדי השם נוכל לתקן את העיוות המוסרי שפועל ע"פ העיקרון של " מְהָרְסַיִךְ וּמַחֲרִיבַיִךְ ממך ייצאו " ויתקיים בנו הכתוב "ולמלשינים אל תהי תקווה".