כנס רבני ארץ ישראל נגד הכוונה להקפיא

אמש (יום ג' ט כסליו 16/11/10) התכנסו רבני ארץ ישראל ועמדו על הסכנות הלאומיות שטומנת בחובה הקפאת היישובים המתוכננת,


ראש ישיבת רמת גן, הרב יהושע שפירא, אמר בכנס "הארץ שלנו אינה מונחת על כף המאזניים מול כמה מטוסים...האיום הזה של ההקפאה בעזרת ה' לא יקפיא את הנשמה היהודית הדורכת על במת ההיסטוריה, היא תפרה והיא תפרוץ. אנחנו קוראים להיות נאמן לעצמו ולמפלגתו, להיות נאמן לעמו ולארצו".
הרב שפירא פנה לשרי ש"ס ולכלל חברי הממשלה: "אנחנו קוראים גם לחברינו מתנועת ש"ס, אל תשובו עוד לכיסלה כפי שהיה בימי אוסלו, אל תסתתרו מאחורי הימנעות, אתם יודעים היטב, ואולי מסתירים זאת מהרב עובדיה, שאתם בונים את הגשר להקפאה הזו, אנחנו קוראים לכם להתעשת, מספיק אחד מכם כדי להפר את הגזירה".


הרב זלמן מלמד מרבני קוממיות וראש ישיבת בית אל ורב הישוב, אמר: "עלינו להיאבק וללחום על ההקפאה האכזרית והרעה, עצם ההסכמה על ההקפאה אומרת שאנו מודים שחלקים אלו אינם שלנו, אנחנו צריכים לקרוא לשרים, אשר נבחרו על ידי ציבור שבטח בהם והאמין בהם שלא יסכימו אפילו לדיבור על מסירת חלקים מארץ ישראל לריבונות זרה, ולהבהיר להם שהם חייבים לעמוד בדיבורם, ואם הם לא עומדים בדיבורם הם מועלים בשליחותם ויהיו לכך תוצאות". "אנחנו מקווים בעזרת ה' שלחברי הכנסת הנאמנים לארץ ישראל יהיה את העוז ואת הכוח למנוע את ההקפאה הנוספת ויהיה הכל לטובה ולברכה". אמר הרב מלמד בסיום דבריו.

הרב אליקים לבנון, מרבני קוממיות וראש ישיבת ברכת יוסף ורב היישוב אלון מורה הבהיר לשרים ולראש הממשלה כי אם יביאו להקפאה מפלגתם תתרסק בסיבוב הבא, "חבר כנסת ששיקר בבית המשפט איבד את כסאו אולם ראש הממשלה שעמד ושיקר מול אומה שלמה ממשיך כאילו לא קרה שום דבר, איך דבר כזה יכול להיות". הרב לבנון הוסיף "השעה היא שעת פוליטיקה, אם ראש הממשלה לא יעמוד בדיבורו אנחנו צריכים למנף ראש מפלגה גדולה הלוטש את עיניו לראשות הממשלה, ולקרוא להצביע לו למרות הבעיות שבכך ויהיו בעיות"


הרב חיים דרוקמן, קרא לראש הממשלה ולשרים, לעמוד בלחצים להמשך ההקפאה. "ראש הממשלה והשרים צריכים להתגבר ולקחת כוחות מעם ישראל, עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו אל".


ראש ישיבת "נתיבות יוסף" במצפה יריחו, הרב שבתי סבתו, קרא בכנס הרבנים לראש הממשלה, לשרים, ולאוהבי ארץ ישראל להסתמך על השבועה שנשבע הקב"ה לעם ישראל לתת לו את הארץ. "צריך להסתמך על שבועת האלוקים ולהפסיק להסתתר מאחורי טענות בטחוניות, כי מול טענות בטחוניות ארצות הברית תתן לנו עוד 20 מטוסים", אמר הרב סבתו.

הכנס הועבר בשידור ישיר באתר ערוץ 7 ובאתר ynet