שם הכותב: סער חוג'ה

עיסוק: ייצור ופיתוח של רכיבים אופטיים

מגורים : אפרת

לתגובות: hougahs@yahoo. com

 

תעמולה נגד קניית פירות יבשים מיובאים מטורקיה

 

בשלוש השנים האחרונות אנו עדים לעוינות גוברת ומסוכנת מצד טורקיה כלפי ישראל.

כל בר דעת יודע שהטורקים בראשות ממשלת ארדואן מנסים לחבל במערכת היחסים היפה והאיכותית (בעיקר לטורקים) שהייתה קיימת בין ישראל לטורקיה בשלושים השנים האחרונות. הטורקים באופן יזום ומלאכותי בחרו לקרר את יחסי הידידות שלהם איתנו והובילו את הקשר שלהם איתנו למצב שבו הביטחון והריבונות שלנו מאוימים מצידם.

הטורקים משתפים פעולה עם אויבנו באופן גלוי, האירנים, הסורים ועוד מדינות. היום טורקיה היא אחת מהמדינות שנאבקות על כך שאיראן תוכל להמשיך במשימת פיתוח תכנית הגרעין. לכן אפשר, רצוי ומוכרחים לומר באופן מוצהר שטורקיה היא מדינה שעוינת אותנו.

המשט הטורקי הינו דוגמה למי שעד אז, ולצערי גם היום, חושב ומשלה את עצמו שהיחס של הטורקים אלינו הינו טיפות של גשם ולא יריקות לפנים שלנו. האפשרות לפגוע בטורקים הינה בידיים שלנו דרך הכיס שלנו בכך שנפסיק לרכוש מהם סחורה במיוחד כשמדובר בסחורה שהיא לא חיונית ויש לה אלטרנטיבות ראויות כגון: חופשות במדינות הים התיכון, בלקן ודרום אירופה ולא בטורקיה. מאחר והממשלה שלנו אינה מרגישה נוח לומר באופן גלוי לטורקים: "אתם לא רוצים להיות חברים שלנו- לא צריך!" נכון יהיה, שהציבור בעצמו ייזום חרם על סחורה מטורקיה.  כך נוכל לפגוע בכלכלה הטורקית ולממשלה שלנו יהיה סיפוק בכך שאת העבודה השחורה לא היא עושה אלא הציבור. בכך נוכל להחזיר את הכבוד העצמי לאומי שלנו מול ההתרפסויות מסמרות השיער של השר פואד בן אליעזר ועוד חנפנים אחרים ונוכל להרגיש שאנו תורמים לעצמנו בכך שאיננו משתפים פעולה עם האויב, אלא להיפך, מחזקים את עצמנו בקנייה של סחורה ישראלית. לכן, חשוב שכאשר אנו קונים מוצרים נהיה בטוחים שהסחורה לא מגיעה ממדינה עוינת.

 

חלק גדול מהפירות היבשים ואולי רובם מגיע מטורקיה.

לקראת טו' בשבט היקף הקניות מצד הצרכן של פירות יבשים עולה פי כמה ובהתאם לכך היקף ההזמנות של הסוחרים.

לכן אם ברצוננו להימנע מקנייה של פירות יבשים שיגיעו מטורקיה, נכון יהיה שכבר עכשיו נמנע מקנייה של הסחורה הטורקית. עלינו לברר בחנויות ובדוכנים בהם אנו קונים מהיכן הגיעה הסחורה.

ע"י סירוב שלנו לקנות סחורה טורקית נוכל להעביר את המסר לסוחרים שלא כדאי להם להמשיך להזמין מטורקיה.

מאחר ואין לנו עניין שבתי עסקים השייכים ליהודים ייפגעו, יש להתחיל מעכשיו להעביר את המסר לסוחרים שאנו לא מעוניינים בסחורה מטורקיה ומעדיפים חלופות תוצרת ישראל או ממדינות לא עוינות גם אם המחיר יהיה גבוה יותר. 

מאחר וההזמנות מטורקיה של פירות יבשים לטו-בשבט עדיין לא נעשו, נכון יהיה להתחיל לפעול עכשו כדי שלא יבוצעו ההזמנות. בכך הסוחרים לא יפסידו כסף על סחורה שהם שילמו ואין לה קונים וזה יאלץ אותם להזמין ממקור אחר, ולצרכן הישראלי לא תהיה קיימת האפשרות הזו על המדף אלא חלופה לאספקה הטורקית.

אני מאחל לכולנו שנוכל לעמוד על העקרונות שלנו ולא ניכנע לפיתויים של מוצרים זולים,

אלא לדעת ולהבין שהמאבק שלנו נתון לשליטתנו, הוא בידיים שלנו ולא בידיים של לוחצי הידיים המחויכים בתמונות.