מאות הערב בשכונת האולפנה "נחושים להצלת ההתיישבות"


מאות תומכים הגיעו הערב (א, כ בסיון) לשכונת האולפנה בבית אל במטרה לחזק את הנוכחות במקום ולהבהיר כי ציבור רב ניצב נחוש נגד כוונות של הרס ההתיישבות ביו"ש. מאות בנות יגיעו מחר לארועי תמיכה ושיחות הסברה. המארגנים: "אנו במערכה על הגנת ההתיישבות כולה".
 
מאז נפילת חוק ההסדרה בכנסת ביום רביעי האחרון נוהרים תומכים רבים לעבר בנייני שכונת האולפנה בבית אל, חלקם אף נשארים ושוהים במקום במטרה לקדם את הכוחות שיבואו לפנות את 30 המשפחות. הערב הגיעו כ300 בני אדם לחזק את התושבים ואת המאבק להצלת השכונה וההתיישבות כולה. התומכים שבאו הערב הגיעו מחוץ ליישובי יש"ע.

כ100 בני אדם הגיעו מרמת השרון, 50 מהעיר צפת ורבים נוספים משאר רחבי הארץ. המארגנים אומרים כי ההירתמות של הציבור לבוא ולסייע למאבק על האולפנה היא נדירה. "עומס הטלפונים בימים האחרונים מזכיר לנו את המאבק על גוש קטיף" אמר אחד ממובילי ההתארגנות והוסיף כי "אנשים פרטיים מגיעים כדי להכיר את השכונה וישנם שנשארים עד להצלתה" עוד הוא סיפר כי "20 משפחות כבר מתגוררות במקום באוהלים ובימים הקרובים קיבלנו בקשות של משפחות נוספות וקבוצות שמבקשות לתאם את הגעתן. אנו נערכים לוגיסטית וארגונית כדי לתת מענה לכל מי שרוצה לסייע במאבק".


במהלך הערב נערכו בשכונת האולפנה אסיפות הסברה על המצב של השכונה וההשלכות הכלליות על ההתיישבות כולה. רבנים ערכו התוועדות והעבירו שיעורים במאהל הגדול שהוצב במקום.
מחר, יום שני, יתקיים ארוע גדול נוסף בשכונה בבית אל, כ600 בנות צפויות להגיע לארועי הסברה ושיחות במהלך אחר הצהריים והערב.