שר הפנים בכנס רמלה: "אנחנו נאבקים מול ארגונים שמטרתם להציף את מדינת ישראל במאות אלפי אנשים לא יהודים"

שר הפנים ח"כ אלי ישי השתתף היום (א) בכנס רמלה החמישי בנושא בעיית העובדים הזרים ותופעת המסתננים לישראל ואמר :"אנחנו נאבקים מול ארגונים שמטרתם להציף את מדינת ישראל במאות אלפי אנשים לא יהודים".  השר גם התייחס למטס והדגיש כי צביעותם של הפרובוקטורים המתריסים כנגד מדינת ישראל תטופל ביד קשה ונחושה וזאת לצד הרגישות המתבקשת".
 
 
היום מתקיים כנס רמלה "בין ישראל לעמים" החמישי בנושא בעיית העובדים הזרים ותופעת המסתננים לישראל. בכנס השתתף שר הפנים אלי ישי אשר התייחס למטס ואמר: "הנחתי את גורמי אכיפת החוק לנהוג ברגישות אך בנחישות מול הפרובוקטורים ממטס ההתרסה".  השר ישי הדגיש כי בתיאום עם גורמי אכיפת החוק הורה להחזיר הפרובוקטורים לארץ מוצאם. השר ישי: "צביעותם של הפרובוקטורים המתריסים כנגד מדינת ישראל תטופל ביד קשה ונחושה וזאת לצד הרגישות המתבקשת. בתיאום עם גורמי אכיפת החוק הנחתי לפעול במהירות ולהחזירם לארצם".
 
השר בנושא מדיניות ההגירה אמר שר הפנים כי "אנחנו נאבקים מול ארגונים שמטרתם להציף את מדינת ישראל במאות אלפי אנשים לא יהודים".
פעילים ומתנדבים בעמותות סיוע לפליטים אשר השתתפו בכנס תקפו את השר ישי על דבריו  נגד הארגונים. השר ענה להם כי "זה בפרוש מטרתם של חלק גדול מהארגונים וכי
יש גם חלק שפועל במטרה להעניק להם עזרה הומנוטרית, והוא מברך על כך: "האדם נברא בצלם אנוש, ואתה מסייע לו, תבורך.  אני אנושי בכך שאני שומר על המפעל הציוני של מדינת ישראל זה המאבק שלי".
עוד הציע  השר לשקול ברצינות אפשרות של "מענק שחרור" למסתננים: "אני מקווה כי בסופו של דבר נצליח להוציא את כל המאגרים ממדינת ישראל גם תמורת תשלום למדינה שלישית. אני אומר שווה לנו "מענק שחרור". תקראו לזה מענק גירוש, מענק הוצאה".  השר ציין כי תהליך ההגירה מהווה תעשייה ששופכת כסף רב ולכן שווה לתקצב ולממן את חזרת העובדים הזרים למולדתם או לארץ אחרת.
 
היום, התקיים "כנס רמלה החמישי" אשר יעסוק במדיניות ההגירה במדינת ישראל. בכנס השתתפו אנשי ציבור, חברי כנסת רבנים אנשי מקצוע ואקדמיה במטרה לדון ולעסוק בנושא מורכב וחשוב זה. בין המשתתפים :  ח"כ יעקב כץ(כצל'ה) - יו"ר הוועדה לבעיית העובדים הזרים לשעבר, ח"כ זבולון אורלב – הבית היהודי, ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי – יו"ר השדולה לנפגעי המסתננים, מר יואל לביא - ראש עיריית רמלה, ח"כ אלי ישי – שר הפנים, הרב דב ליאור - רב קריית ארבע חברון, הרב דודי דודקביץ' - רב היישוב יצהר, פרופ' גליה צבר - אונ' תל אביב, פעילה במרכז סיוע לפליטים, ד"ר אביעד הכהן - דיקן מכללת שערי משפט, ח"כ דני דנון – יו"ר ועדת העלייה והקליטה, יו"ר הליכוד העולמי, ח"כ אורי אריאל -האיחוד הלאומי, מר נתן שרנסקי – יו"ר הסוכנות היהודית,הרב אביחי רונצקי - הרב הצבאי הראשי לשעבר, הרב זלמן מלמד - רב היישוב בית אל וראש הישיבה.
 
אריאל בן דוד (בנדא) מנכ"ל כנס רמלה מסביר: "בשנים האחרונות הופכת ישראל ממדינה קולטת עלייה למדינה קולטת הגירה. כניסת המהגרים לישראל מעמידה את החברה הישראלית ואת מערכות השלטון שלה בפני בעיה מורכבת הרת סכנות ורגישה כאחד".
עוד מוסיף בן דוד: "הצורך בקביעת מדיניות הגירה ועל אחת כמה וכמה ההכרח לאכוף אותה בקפדנות מעורר דילמות ערכיות כבדות כיצד לשקול את צורכי הפרט רווחתו וזכויותיו למול שמירת ייחודה של מדינת ישראל כמדינה יהודית שלאומיותה ואזרחותה כרוכות יחד. מתוך כך מתעורר גם הצורך בברור מעמיק של מושג "הרוב היהודי" מה התכלית בשמירה על רוב שכזה והאם ייתכן לכלול בו את מי שאינו יהודי על פי ההלכה אע"פ שהוא מוכר כעולה וכאזרח ישראלי. בשאלות אלו ובשאלות נוספות נעסוק במסגרת כנס רמלה ה-5 המוקדש לדיון נרחב ויסודי בהתייחסות להגירת לא-יהודים לתוך מדינת ישראל".