תנועת קוממיות לרב ראב"ד:

"חיזקת את ערכי צבא ההגנה לישראל האמיתיים"


הבוקר שיגרו חברי תנועת קוממיות מכתב חיזוק ותמיכה ברב רם משה ראב"ד, רב חיל האויר שהודח מתפקידו עקב סירובו לקבל את תכתיב "שירת הנשים" הנכפית ע"פ הוראות צה"ל החדשות גם על חיילים דתיים.


במכתב שנשלח הבוקר משבח יו"ר התנועה מוסא כהן את עמדתו של רב חיל האויר בשעה שהחליט להסיר אחריות מתכנית שח"ר לשילוב חרדים בצבא עליה היה מופקד. בפנייה נכתב: "החלטתך, שלא לקבל הוראות מנוגדות להלכה ראויה להערכה רבה.
עוד כתבו חברי קוממיות כי דוקא הדחת הרב ראב"ד ע"י הפיקוד העליון ממחיש עד כמה היה הצעד של הסרת האחריות משמעותי ונחוץ"


בנוסף  נאמר: "אין ספק כי במעשה זה, חיזקת את ערכי צבא ההגנה לישראל האמיתיים ואין לנו ספק בכך שמפקדים ורבנים הפועלים בזקיפות קומה בדרך מסורת ישראל ודברי רבותינו יביאו בעתיד לצבא ומדינה איתנים, יציבים ומוסריים יותר"


לסיום כתבו חברי התנועה: "אנו מאמינים כי עמדתך הפיחה בלב כל חייל ירא ה' בטחון בדרך זקיפות הקומה לה עמנו זקוק כל כך בהתמודדויות הרבות".

חבר התנועה יאיר קרטמן אומר הבוקר כי חשוב לחזק עמדות כמו עמדת הרב ראב"ד דוקא בעת הזאת, כי כעת אנו מצויים בזמנים שפיקוד הצבא מרשה לעצמו לרמוס זכויות בסיסיות הנוגעות לאורח חיים של החייל הדתי והחרדי, ולצערנו הדבר נעשה תחת עינה של הרבנות הצבאית והעומד בראשה בהתאמה מלאה לדרישות מלמעלה.
לסיכום אומר קרטמן, "חבל שאנו מגיעים למצב בו האמון של החייל הדתי ברבנות הצבאית שואף לאפס בכל מה שקשור לענייני דת והלכה".

המכתב המלא כפי שנשלח

צילום: פלאש 90

כתבו עלינו בתקשרורת