היום בבוקר התקיימה מחאה מתחת לישיבת הממשלה:
תמיכה ב"מפקד צבא הפינוי של שלום עכשיו" – השר דן מרידור


 
"המטה המשותף" של המתיישבים ביו"ש וחברי תנועת "קוממיות" קיימו היום (יום א) מפגן מחאה של "צבא הפינוי של שלום עכשיו" והצדעה למפקד דן מרידור.
המפגינים לבשו מדים של שלום עכשיו, נשאו שלטים וחבשו מסכות של מרידור - השר המתנגד לחוק ההסדרה למגרון
 
היום, יום ראשון (8 ינואר) התקיימה מחאה קולנית ומקורית "בעד" השר דן מרידור, המחאה התקיימה בסמוך למשרד ראש הממשלה בשעה 10:00 בזמן ישיבת הממשלה השבועית.

 


במיצג המחאה השתתפו עשרות פעילים של "המטה המשותף" ותנועת "קוממיות" כשהם לבושים במדים צבאיים של "צבא הפינוי של שלום עכשיו".

המפגינים חבשו מסכות עם פרצופו של מפקד הצבא השר דן מרידור ונשאו שלטים מטעם החיילים "בצבא הפינוי של שלום עכשיו" התומכים בו וקוראים להמשיך ולפנות. וכן הגישו פעילי המחאה "צו גיוס" לשר דן מרידור מטעם "צבא הפינוי של שלום עכשיו".


המיצג בא בהמשך לקמפיין להסדרת היישוב מגרון, ובמסגרתו פורסמו בעיתונים מודעות בהם הולבש השר מרידור במדים של "שלום עכשיו" וכונה "חייל בצבא הפינוי של שלום עכשיו".


יש להזכיר שבשבועות האחרונים יצאו נציגי ציבור מרחבי יהודה ושומרון בקמפיין רחב היקף למען "חוק ההסדרה" המיועד להכשרת היישוב מגרון ויישובים נוספים ביו"ש. על "חוק ההסדרה" חתמו מעל 20 חברי כנסת, ומטרתו להשאיר את תושבי מגרון במקומם, ולהציע לבעלי הקרקע, באם יופיעו אי פעם, להיות מפוצים על השטח. החוק מסתמך על חוות דעת משפטיות שהוגשו לאחרונה לרוה"מ ולשרי הממשלה בנושא ומאפשרות את הכשרת המאחזים.


במסגרת הקמפיין גם עלה האתר הייעודי של תושבי מגרון בו מציגים את חברי הכנסת והשרים וממקם אותם האם הם בעד או נגד "חוק ההסדרה". השרים המתנדנדים "זוכים" ליחס מיוחד. תמונותיהם של השרים גדעון סער ומיקי איתן מופיעות בדף הבית כאשר לחיצה על גבי תמונתם מביאה את הגולש למספרי הטלפון, עמוד הפייסבוק ואתר הבית של השר המתנדנד. זאת במטרה ל"עזור" לחבר הממשלה שעדיין מתלבט. האתר עוקב אונליין אחר פעילותו של השרים וברגע ששר עובר לצד הכחול שתומך בחוק האתר מתעדכן במיידי.

דיווח באינטרנט על ההפגנה