תפילת המונים לביטול ההרס בגבעת אסף

2500 איש מכל רחבי הארץ נענו לקריאת רבנים מכל הגוונים
והגיעו לגבעת אסף לתפילה לביטול ההרס הצפוי של היישוב

ביום חמישי כט' בתשרי תשע"ב - 27/10/11

יריית הפתיחה של גיוס הציבור נגד ההרס הצפוי בחודשיים הקרובים של היישוב
גבעת אסף, ליד בית אל, נורתה היום בתפילה בה השתתפו כ-3000 מתפללים.


המתפללים שהגיעו באוטובוסים מכל רחבי הארץ התכנסו ובהובלתם של רבנים מכל
קצוות הקשת הרבנית שהתאחדו בקריאה להגיע ולהתפלל למניעת ההרס.

בין הרבניםשהשתתפו:

הרב דוב ליאור, הרב דוד חי הכהן, הרב יעקב שפירא, הרב יהושע מגנס, הרב אלישע וישליצקי, הרב דוד דודקביץ', הרב יוסף ויצן, הרב גדי בן זמרה, הרב יחזקאל קופלד, הרב שלמה רוזנפלד, הרב אברהם יצחק כלאב, ועוד.

בגבעת אסף שמחו על התמיכה של הציבור ואמרו כי מבחינתם הנוכחות הגבוהה היא רק ההתחלה של המאבק.  דובר היישוב גבעת אסף, בני גל אמר: "הקריאה שלנו היא כפולה: גם לציבור כולו להגיע ולמנוע את ההרס הלא מוסרי הזה ושנית, לקרוא לחיילים ולשוטרים לסרב פקודה ולא לתת יד ולהשתתף במעשה הפשע שמתכסה באצטלה משפטית".

גל הסביר כי בג"ץ יצר פה תקדים מסוכן כשהגדיר את גבעת אסף כאדמה פרטית. גל: " הנתון המדהים ביותר הוא שבעתירה של שלום עכשיו אין אף ערבי שטוען שהקרקע שלו. שלום עכשיו הם העותרים היחידים וזו רק הטענה הבסיסית. איך אנחנו גזלני קרקע אם אין אף אחד שטוען שגזלנו אותה?"

 

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, סא"ל במיל' איציק שדמי אמר: " הציבור שהיה פה היום העביר מסר ברור לנתניהו ולממשלת ההרס שהוא עומד בראשה: גירוש נוסף לא יעבור בשקט. ההמונים יתייצבו פה ולא ייתנו לפשע שכזה להתרחש. אני קורא לממשלת ישראל לחשוב היטב לפני ביצוע התנתקות נוספת כי זה יעלה להם בכיסאותיהם".

 

דבריו של שדמי מצטרפים לפגישת רבנים שנפגשו השבוע עם אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי. בפגישה הבהירו הרבנים לאלוף הפיקוד כי פגיעה בגבעת אסף מהווה חציית קו אדום והציבור במקביל יחצה קו אדום".

לחצו תמונות מהאירוע

מצ"ב קישור להורדת תמונות מהאירוע של אושרת כהן באדיבות ועד מתיישבי בנימין

http://www.jumbomail.co.il/Downloads.aspxsid=df85ea36db2140f587f58c06f1fcbb6a