הודעה לתקשורת יום ה' כג באלול תש"ע


כנס חירום המטה המשותף


אמש (ד') נערך כנס חירום של ה'מטה המשותף' המאחד את תנועת 'קוממיות', ועד מתיישבי בנימין והשומרון. בכנס שהתקיים במרכז המבקרים ליד פסגות שבבנימין, החליטו ראשי המתיישבים ביהודה ושומרון על שורה של צעדים אופרטיביים לקראת סיום תקופת ההקפאה.
בין הצעדים: הקמה מחדש של המחסומים ברחבי יו"ש שהורדו על ידי צה"ל, מבצע "בנייה מתריסה" ביישובים השונים, מרדפי מחאה אחר השרים הבכירים, וקמפיין מתמשך המזהיר את נתניהו מבגידה במצע מפלגתו
 באם ימשיך נתניהו את מסע הקפאת החיים ביישובים יראה בכך ציבור המתיישבים גט כריתות בין ממשלת הליכוד לציבור ביש"ע, המטה יפעל עם ראשי המועצות הגדולות להשבתת מוסדות חינוך, לשביתות רעב, לחסימת צמתים על פי הצורך, לשביתות מוניציפאליות וצעדים דומים ברוח זו.
עוד מבטיחה הנהלת המטה 'לרדוף' בהפגנות ולהשיג כל שר בממשלה באשר ילך ולדרוש ממנו את המשך החיים ביש"ע ואם אינו מסוגל שיקום ויעזוב.
הכנס, בו השתתפו בין השאר חבר הכנסת אורי אריאל (איחוד לאומי), ראש מועצת בנימין אבי רואה, ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה, יו"ר ועד מתיישבי השומרון בני קצובר ויו"ר ועד מתיישבי בנימין סא"ל איציק שדמי וכן איש קוממיות בצלאל סמוטריץ', נערך בצילו של הפיגוע הקשה בסמוך לקריית ארבע, ונשא את הכותרת "הפעם מתעוררים מוקדם". זאת תוך רמיזה ברורה לתהליך שעבר על ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, שבסופו פונה גוש קטיף מיהודים.
ניתן למשוך תמונות באופן חופשי, כנסו: אתר קוממיות גלריה