כנס חירום: לא ניתן להמשיך בהקפאה

כלל הפעילים מוזמנים!

 לא מאמינים להצהרות נתניהו- מזהירים מפני תרגיל הונאה: "נתניהו יאשר הבניה רק בגושי התיישבות הזקוקים לאישורי שר הביטחון - וברק יטרפד את הבניה בפועל"

 

מחר יערכו בכירי המתיישבים ביהודה ושומרון כנס היערכות כדי למנוע הוצאת צווי הקפאת בניה חדשים. בכנס, המאורגן ע"י המטה המשותף הכולל את ועדי המתיישבים בשומרון ובבנימין ותנועת "קוממיות" ישתתפו ראשי המועצות, המזכירים, רכזי הקהילה וחברי כנסת.

 

החשש הוא כי ראש הממשלה נתניהו יבצע מהלך הונאה גדול בתאום עם ברק והאמריקאים. נתניהו יתיר בנייה בגושי ההתיישבות, כמו הגושים והערים, המהווים חלק קטן מהשטח -  אך יוציא צווי הקפאת בניה חדשים לבניה במרחב הכפרי, המהווה כ-90% מהשטח. במרחב הכפרי יש כמעט לכל הישובים אישורי בניה חתומים, ולכן הם אינם זקוקים להיתרי בניה מחודשים  ולכן זקוק נתניהו לצווי הקפאה חדשים. לעומת זאת, בגושי ההתיישבות ובערים כמו מעלה אדומים נדרשת עדיין חתימתו של שר הביטחון  והוא יעכב או יימנע לחלוטין מאישור שכזה. חשש המתיישבים שמהלכי ברק ונתניהו מתואמים, וברק יימנע מאישורי הבניה לגושי ההתיישבות, בהנחיית ראש הממשלה.

הבוקר (יום ג' 31/8/10) כבר החל קמפיין של המטה המשותף, ובמודעות ענק שמתפרסמות בעיתוני הבוקר, נראה בנימין נתניהו אוחז במסכה ועליה פרצופו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון."ביבי חוזר על תקדים שרון", זועקת הכותרת. ולמטה, אזהרה לשרים: "גדעון, שלא תצא אולמרט. אטיאס, שלא תצאדרעי. איווט, שלא תצא ביבי". מודעות דומות עתידות להתנוסס במהלך השבוע גם על שלטי חוצות.

בין הצעדים שהכנס הקרוב עתיד לגבש כלולים שביתות שבת ורעב מול משרד ראש הממשלה, השבתת מוסדות חינוך ומשרדי המועצות האזוריות, הפגנות בצמוד להופעות ראש הממשלה והשרים בכל אשר יפנו, והצגת ראש הממשלה כ"ביביהו"  דמות ארוכת-אף המוצגת כפינוקיו שאפו התארך לאחר ששיקר, כנתניהו שלא עומד בהבטחותיו.

 

הכנס יתקיים במרכז המבקרים בנימין, מעבר מכמש, מחר, יום רביעי, כ"ב באלול (1.9), בשעה 18:30.

כתבים וצלמים מוזמנים

 

לפרטים: 052-8319840 יהודה

 

בני קצובר, 0528990385.

בצלאל סמוטריץ', 0528903771.

איציק שדמי, 0522456696.